2017-06-24 01:08:45й
ժҪٴҽԺ֤[ҽԺ΢: bkj788 ۿٺ: 528 039 189 ]ṩרҵҽʦݿͻ֤֤B֤ٵ,žӪイáЧ-ӭѯ{suijici}

ձһ̴ײ

Ƚ¡𽢴

Խý617ձʾȽ¡ŵձһ̴ײµصںϷ

ƣĿǰԱȷСձϱЭ

Ϥ·ձʱ賿2ʱ30ңԼ56롰Ƚ¡ײǹҷɱĻACX Crystal

Ӣյ̨ײ󡰷Ƚ¡3ˮԱָ¼ˡ

ձ̨ĵõƬοɼȽ¡ҲརءձϱĴ隻ӱѾշϴϻظۿڡ

Ƚ¡ų154ףˮ8315֣7ӣפձػءACX Crystal222.6ףˮ29060֣·ʱʻ

ݷ籨Ա˱档

Ƚ¡ŵĿǰ𽢣ǺĸսȺҪ֮һ

我要啦免费统计
Звільнення з ОВС члена профспілки без згоди профспілкової організації - незаконне.

Професійна спілка атестованих працівників органів внутрішніх справ України

 

Forum PAPOVS

Звільнення з ОВС члена профспілки без згоди профспілкової організації - незаконне (постанова Верховного Суду України).В статті 2 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» закріплені правові підстави діяльності професійних спілок та зазначено, що профспілки створюються з метою представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки.
Цим Законом передбачені певні гарантії для членів профспілки та працівників, які є членами виборних профспілкових органів.
Так, ч.2 ст.41 Закону зазначено, що зміна умов трудового договору (пониження в посаді, звільнення) та оплати праці, притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників, які є членами виборних профспілкових органів, допускається лише за попередньою згодою виборного органу, членами якого вони є. Ці гарантії закріплені і в ч.2 ст.252 Кодексу законів про працю.
Частина 1 ст. 39 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» чітко закріпила обов’язок роботодавця направляти до профспілкового органу первинної профспілкової організації, членом якої є працівник, подання щодо розірвання трудового договору, яке повинно бути розглянуто профспілковим комітетом протягом 5 днів. В разі ненадання згоди на розірвання трудового договору, відповідно до ч.6 ст. 39 цього Закону, профспілковий комітет повинен обгрунтувати свою відмову. В разі відсутності такого обґрунтування роботодавець має право звільняти працівника або застосовувати до нього заходи дисциплінарного пливу. Відповідно до частини другої статті 41 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» і частини другої статті 252 КЗпП України однією з гарантій можливості здійснення працівниками підприємства, установи, організації обраних до складу виборної профспілкової організації своїх повноважень є заборона притягнення їх до дисциплінарної відповідальності без попередньої згоди виборного органу, членами якого вони є.
Згідно із частиною шостою статті 39 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» рішення профспілки про ненадання згоди на розірвання трудового договору з працівником має бути обґрунтованим. У разі якщо в рішенні немає обґрунтування відмови у такій згоді, роботодавець має право звільнити працівника без згоди виборного органу профспілки.
Аналіз зазначеної норми права дає підстави для висновку про те, що власник має право звільнити працівника без згоди профспілкового органу за відсутності обґрунтування профспілковим органом такої відмови, а не з мотивів її відмови.
За аналогією правило частини шостої статті 39 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» слід застосувати й до передбачених частиною другою статті 252 КЗпП України, частиною другою статті 41 цього Закону випадків отримання згоди профспілкового органу на притягнення працівників – членів виборних профспілкових органів до дисциплінарної відповідальності.
Такої думки дотримується і колегія суддів судової палати у цивільних справах Верховного Суду України, винісши постанову 22 жовтня 2014 року (справа № 6-163цс14), про скасування ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, фактично погодившись з рішенням Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області, який скасував наказ керівника одного із підприємств м. Ніжина щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності працівника цього підприємства-члена виборного профспілкового органу, профспілковий комітет якого вмотивовано відмовив у наданні згоди на застосування до профспілкового лідера заходів дисциплінарного впливу.

Юридична служба Профспілки
 
 

 

© 2014, «ПАП ОВС УКРАЇНИ». Всі права захищені.
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на papovs.com.ua
Сайт створено в компанії КЛАТС